OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejny melanż materiałów.
Tym razem drewno i ceramika.
Wzór inspirowany haftami podhalańskimi.
Mozaika ceramiczna ,  zatopiona w drewnie jest ułożona częściowo w stylu „a la” bizantyjskim, częściowo, współczesnym. Całość tworzy płaską powierzchnię małego stoliczka o wymiarach blatu 53×82 i wysokości 65 cm. Nóżki od stoliczka są metalowe,

Dlaczego warto mieć mozaikę w domu lub ogrodzie?

Od wieków sztuka mozaiki zachwyca swoim pięknem i niepowtarzalnym stylem. Mozaika to technika artystyczna, w której małe kawałki różnokolorowych materiałów, takich jak kamień, ceramika, szkło czy metal, są układane w wzory i tworzą zdumiewające obrazy. Jeśli szukasz sposobu na nadanie swojemu domowi lub ogrodowi niepowtarzalnego wyglądu, to z pewnością warto rozważyć zastosowanie mozaiki. Oto kilka powodów, dla których warto mieć mozaikę w swoim domu lub ogrodzie:
Indywidualny styl Twój lub Twórcy z którym chcesz współpracować: Mozaika pozwala na wyrażenie swojego indywidualnego stylu i osobowości. Możesz wybrać wzór i kolory, które najlepiej oddają Twoje preferencje i pasje.Estetyka: Mozaika jest niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym. Jej bogactwo kolorów i wzorów może przyciągać uwagę i dodawać charakteru każdemu pomieszczeniu czy kącikowi ogrodu.

Trwałość: Mozaika jest jednym z najtrwalszych rodzajów wykończeń i dekoracji. Wykonana z solidnych materiałów, takich jak kamień czy ceramika, potrafi przetrwać przez dziesiątki i setki lat. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że idealnie nadaje się do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Wartość dodana: Mozaika jest wartościowym elementem wykończeniowym, który może podnieść wartość Twojego domu. Jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości w przyszłości, obecność mozaiki może stanowić dodatkowy atut i zachęcić potencjalnych nabywców.
Wyjątkowe dekoracje: Mozaika pozwala na tworzenie wyjątkowych dekoracji, które nie będą dostępne w masowych sklepach. W mojej pracowni projektuje unikatowe prace , które nadadzą, dodającymi niepowtarzalny charakter Twojemu wnętrzu lub ogrodowi.
Harmonia z naturą: Jeśli jesteś miłośnikiem natury, mozaika może stanowić doskonały element dekoracyjny, który dobrze współgra z otaczającą roślinnością. Ceramiczne mozaiki w odcieniach zieleni mogą być uroczo złączone z pięknem ogrodu, nadając mu dodatkowego uroku.
Praktyczność: Oprócz walorów estetycznych, mozaika może także pełnić funkcję praktyczną. Mozaikowe płytki na podłodze czy ścianie mogą być łatwe do utrzymania w czystości, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla pomieszczeń, gdzie występuje duża wilgotność, jak np. łazienka czy kuchnia.

 

Leave a Reply