mozaikowa ławka
Mozaikowa ławka i stolik fot. Arkadiusz Granatowski
mozaika ceramiczna, rzeźba ogrodowa, mozaika w ogrodzie
Mozaikowa ławka i stolik

Mozaikowa ławka i stolik nawiązujące do tematu wody, wykonane na zamówienie pani Grażyny Kugiel, właścicielki fantazyjnej agroturystyki http://7ogrodow.pl/#all
Całość instalacji mierzy 4,5 metra średnicy i wykonana jest według autorskiego projektu z mrozoodpornych płytek ceramicznych, ręcznie szkliwionych oraz elementów płaskorzeźby ceramicznej.
Obydwie mozaiki wykonane są na nie pracujących podłożach mineralnych, co zapewnia im wyjątkową trwałość.
Dodatkowo w zimie, gdy ogród zasypia, mozaika nieustannie cieszy swoimi kolorami.

Dlaczego warto mieć mozaikę w domu lub ogrodzie?

Od wieków sztuka mozaiki zachwyca swoim pięknem i niepowtarzalnym stylem. Mozaika to technika artystyczna, w której małe kawałki różnokolorowych materiałów, takich jak kamień, ceramika, szkło czy metal, są układane w wzory i tworzą zdumiewające obrazy. Jeśli szukasz sposobu na nadanie swojemu domowi lub ogrodowi niepowtarzalnego wyglądu, to z pewnością warto rozważyć zastosowanie mozaiki. Oto kilka powodów, dla których warto mieć mozaikę w swoim domu lub ogrodzie:

Indywidualny styl Twój lub Twórcy z którym chcesz współpracować: Mozaika pozwala na wyrażenie swojego indywidualnego stylu i osobowości. Możesz wybrać wzór i kolory, które najlepiej oddają Twoje preferencje i pasje.


Estetyka: Mozaika jest niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym. Jej bogactwo kolorów i wzorów może przyciągać uwagę i dodawać charakteru każdemu pomieszczeniu czy kącikowi ogrodu.

Trwałość: Mozaika jest jednym z najtrwalszych rodzajów wykończeń i dekoracji. Wykonana z solidnych materiałów, takich jak kamień czy ceramika, potrafi przetrwać przez dziesiątki i setki lat. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że idealnie nadaje się do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Wartość dodana: Mozaika jest wartościowym elementem wykończeniowym, który może podnieść wartość Twojego domu. Jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości w przyszłości, obecność mozaiki może stanowić dodatkowy atut i zachęcić potencjalnych nabywców.

Wyjątkowe dekoracje: Mozaika pozwala na tworzenie wyjątkowych dekoracji, które nie będą dostępne w masowych sklepach. W mojej pracowni projektuje unikatowe prace , które nadadzą, dodającymi niepowtarzalny charakter Twojemu wnętrzu lub ogrodowi.

Harmonia z naturą: Jeśli jesteś miłośnikiem natury, mozaika może stanowić doskonały element dekoracyjny, który dobrze współgra z otaczającą roślinnością. Ceramiczne mozaiki w odcieniach zieleni mogą być uroczo złączone z pięknem ogrodu, nadając mu dodatkowego uroku.

Praktyczność: Oprócz walorów estetycznych, mozaika może także pełnić funkcję praktyczną. Mozaikowe płytki na podłodze czy ścianie mogą być łatwe do utrzymania w czystości, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla pomieszczeń, gdzie występuje duża wilgotność, jak np. łazienka czy kuchnia.