Trwa 4 dni. Pracujemy 10.00 -18.00 z godzinną przerwą na wegetariański obiad.
Koszt kursu 1300zł netto.
W cenę wliczone są materiały do mozaiki, podkłady, kleje, fugi, posiłki i przekąski. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: justynabudzyn@gmail.com i wpłacenie 50% zadatku za kurs. ZADATEK JEST BEZZWROTNY, CHYBA ŻE ZNAJDZIECIE OSOBĘ CHĘTNĄ NA WASZE MIEJSCE.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Maksymalna liczba uczestników – 10 osób. 

Kurs prowadzę osobiście, z dużym zaangażowaniem, dzieląc się moim ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu mozaik. Więcej informacji o mnie i moich pracach znajdziecie na tej stronie  www.justynabudzyn.pl

Opinie kursantów na temat poprzednich kursów znajdziecie pewnie pod postami na stronie fb Pracownia Ceramiki w Podgórzu .

W tym roku po raz kolejny skupimy się na zagadnieniu andamento w mozaice, a myślą przewodnią tegorocznego spotkania niech będzie fragment jednego z wierszy Szymborskiej ”(…)Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.
Zawartość merytoryczna kursu: 

– projektowanie mozaik – specyfika mozaiki ceramicznej

– wybór materiału w zależności od przeznaczenia pracy – andamento 

– wszystko, o co zapytacie, a ja będę potrafiła odpowiedzieć

Technika mozaiki znana jest od czasów starożytnych. Pierwsze mozaiki układano z otoczaków, kolejne z odpadów kamiennych, powstałych przy pracach rzeźbiarskich. Następnie odpady kamienne zastępowane były regularnymi, szkliwionymi płytkami, kostkami szklanymi, kostkami marmurowymi oraz kamieniami półszlachetnymi.
Wraz z rozwojem techniki i dostępnych materiałów coraz bardziej dbano o kolorystykę obrazów oraz ich detale.
Mozaiki stawały się coraz bardziej ekspresywne, a to za sprawą min. ANDAMENTO, czyli wizualnego rytmu/ruchu, jaki nadaje się pracy.

Uprzedzając pytania o nocleg:
Najbliżej pracowni znajduje się agroturystyka „Zachód słońca” w Dzikowie,
trochę dalej, w Barlinku są pokoje gościnne w Barlineckim Ośrodku Kultury oraz hotele i pensjonaty. 

Kursanci poprzednich kursów bardzo zachwalali również agroturystyki położone w sercu Puszczy Barlineckiej w Moczydle i Okuniach. 

Kurs jest organizowany we współpracy z Pracownią Ceramiki 3Kropka.
Na zdjęciach niektóre prace kursantek i One same przy pracy w czerwcu 2021.