fragment mozaiki „Jaszczurka”, wykonanej z ręcznie szkliwionych płytek ściennych, projekt autorski

Skończona mozaika „Jaszczurka”, zamontowana w łazience, w domu pana Mariusza i pani Anety na Podlasiu.
Wymiary 220×260 cm
Dziękuję za zaufanie w „symfonię czerni”.
Od lat wielbię czarny kolor w ceramice ( i nie tylko).Trudno jednak przekonać klientów, że czarny może być atrakcyjny, żywy, że ma wiele niuansów i znaczeń.
Tym razem poszło jak z płatka. Pan Mariusz od początku wiedział, że chce czarne tło dla swojej jaszczurki.
Moje zadanie polegało min. na stworzeniu wielu tonacji tego koloru na płytkach ceramicznych.
Jeśli chodzi o jaszczurkę, wiedziałam, że chcę pokazać zwinność i ruch tego zwierzaka, dynamikę, jaką reprezentuje.
Kompletnie nie interesowały mnie jaszczurki w stylu Gaudiego, wielkie i ociężałe. Ta jaszczurka miała się mienić soczystymi kolorami, światłem odbitym na łuskach, zróżnicowanym ANDAMENTO.

Realizacja zajęła mi 3 miesiące rzetelnej pracy, montaż 3 dni.
Zainteresowanych oryginalnymi mozaikami do wnętrz zapraszam do kontaktu.

Dlaczego warto mieć mozaikę artystyczną w łazience?

Po pierwsze, mozaika dodaje niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Dzięki różnorodności wzorów, kolorów i tekstur, mozaika może dostosować się do dowolnego stylu wnętrza, dodając mu elegancji i luksusu.

Po drugie, mozaika jest bardzo trwałym materiałem. Jej wyjątkowa odporność na wilgoć i działanie detergentów sprawia, że jest idealna do stosowania w łazienkach.
W mojej pracy zwracam uwagę by mozaika była starannie wykonana, a części z których się składa trwałe i spełniające najwyższe standardy.
Dzięki temu prace które tworzę są nie tylko unikatowe, ale również łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu w dobrym stanie przez wiele lat bez utraty swojego uroku.

Kolejnym powodem jest jej wszechstronność. Mozaika może być stosowana na różne sposoby, zarówno jako dekoracyjny element, jak i w całej przestrzeni łazienki. Może stanowić piękne tło dla umywalki lub wygodne siedzenie pod prysznicem. Mozaika może również tworzyć interesujące wzory na ścianach i podłodze, nadając wnętrzu oryginalny i artystyczny wygląd.

Ostatnim, ale równie ważnym aspektem jest jej zdolność do tworzenia wrażenia większej przestrzeni. Dzięki swojej strukturze i wzorom, mozaika potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie, dodając mu iluzji głębi i perspektywy. To szczególnie ważne w przypadku mniejszych łazienek, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.