granit im pala, inkrustowany mozaiką szklaną z elementami złota i mozaiką ceramiczną, wykonaną z ceramiki barwionej w masie, projekt autorski

Mozaikowy nagrobek to wzruszający i szczególny sposób na upamiętnienie osoby bliskiej.
Wyobraź sobie spacer po starym cmentarzu, gdzie wśród kamiennych pomników zauważasz jedno nagrobek wyróżniające się swoim niezwykłym pięknem. Twą uwagę przykuwa mozaika, zdobiąca kamień.
Mozaika na nagrobku to nie tylko artystyczna dekoracja, ale również wyjątkowy sposób na upamiętnienie ukochanej osoby.
Mozaika jest techniką twórczą, która od wieków służy do tworzenia pięknych dzieł sztuki. Jej korzenie sięgają czasów starożytnych, gdzie pierwsze mozaiki zdobiły podłogi oraz ściany pałaców i świątyń. Dzisiaj, ta kunsztowna sztuka nie tylko przetrwała, lecz również znalazła nowe zastosowanie na nagrobkach, dodając im niepowtarzalnej wartości i charakteru.
Wybór mozaiki na nagrobku to decyzja, która może być zarówno emocjonalna, jak i estetyczna. Moje mozaiki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, takich jak szkło, kamień, ceramika czy metal.
Jako artystka, specjalizująca się w tworzeniu mozaik, komponuję je w taki sposób, aby oddać unikalną osobę zmarłego oraz więź jaka łączyła go z pozostałymi przy życiu bliskimi.
Dlatego punktem wyjścia do projektu poprzedzającego realizację są rozmowy, a przede wszystkim słuchanie opowieści bliskich o osobie, której ciała już nie ma ale obecność wciąż jest.
Wspólnie omawiamy wszelkie detale, takie jak rozmiar, motyw, kolory i wzory.
Warto pamiętać, że proces tworzenia mozaiki na nagrobku wymaga czasu i precyzji.
Dlatego warto zarezerwować odpowiednią ilość czasu na realizację projektu.
Mozaika na nagrobku jest nie tylko wyjątkowym sposobem na upamiętnienie, ale również hołdem dla zmarłej osoby. To piękne i trwałe dzieło sztuki przypomina nam o jej życiu i odcisku, jaki pozostawiła w naszych sercach.