Jak co roku serdecznie zapraszam na kurs mozaiki ceramicznej w Pracowni Ceramiki w Podgórzu.
W związku z dużym zainteresowaniem i po namowach moich kursantów, proponuję spotkać się w Podgórzu w dwóch terminach:
1)16-19/06/2022
2)12-15/08/2022Kurs odbywa się w woj. zachodniopomorskim w maleńkiej wsi Podgórze.

Trwa 4 dni. Pracujemy od 10-18 z godzinną przerwą na wegetariański obiad.
Koszt kursu 1300zł netto.
W cenę wliczone są materiały do mozaiki, podkłady, kleje, fugi, posiłki i przekąski. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: justynabudzyn@gmail.com i wpłacenie 50% zadatku za kurs. ZADATEK JEST BEZZWROTNY, CHYBA, ŻE ZNAJDZIECIE OSOBĘ CHĘTNĄ NA WASZE MIEJSCE.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Maksymalna ilość uczestników 10 osób.

Kurs prowadzę osobiście, z dużym zaangażowaniem dzieląc się moim ponad 20 letnim doświadczeniem w tworzeniu mozaik. Więcej informacji o mnie i moich pracach znajdziecie na tej stronie 🙂  www.justynabudzyn.pl

Opinie kursantów na temat poprzednich kursów znajdziecie pewnie pod postami na stronie fb Pracownia Ceramiki w Podgórzu .

W tym roku po raz kolejny skupimy się na zagadnieniu andamento w mozaice, a myślą przewodnią tegorocznego spotkania niech będzie fragment jednego z wierszy Szymborskiej”(…)Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.”
Zawartość merytoryczna kursu:-projektowanie mozaik-specyfika mozaiki ceramicznej-wybór materiału w zależności od przeznaczenia pracy-andamento + wszystko o co zapytacie, a ja będę potrafiła odpowiedzieć

(…)Technika mozaiki znana jest od czasów starożytnych. Pierwsze mozaiki układano z otoczaków, kolejne z odpadów kamiennych powstałych przy pracach rzeźbiarskich. Następnie, odpady kamienne zastępowane były regularnymi, szkliwionymi płytkami, kostkami szklanymi, kostkami marmurowymi oraz kamieniami półszlachetnych.
Wraz z rozwojem techniki i dostępnych materiałów, coraz bardziej dbano o kolorystykę obrazów oraz ich detale.
Mozaiki stawały się coraz bardziej ekspresywne, a to za sprawą min. ANDAMENTO, czyli wizualnego rytmu/ruchu jaki nadaje się pracy.(…)

Uprzedzając pytania o nocleg:
Najbliżej pracowni znajduje się agroturystyka „Zachód słońca” w Dzikowie,
trochę dalej, w Barlinku są pokoje gościnne w Barlineckim Ośrodku Kultury oraz hotele i pensjonaty.

Kursanci poprzednich kursów bardzo zachwalali również agroturystyki położone w sercu Puszczy Barlineckiej w Moczydle i Okuniach.

Kurs jest organizowany we współpracy z Pracownią Ceramiki 3Kropka
na zdjęciach niektóre prace kursantek i One same przy pracy w czerwcu 2021